Kopoga je vítězem 1. HD 5. ligy Holešov


5l1d2018j

Středa 7.3.2018 byla prvním hracím dnem 5. ligy v Holešově. Jsme velice rádi, že se objevily dva nové týmy a tak se liga mohla rozjet v plném počtu šesti týmů. Z minulé sezony nám zůstali Hrdobci 2 a Kopoga, kteří bojovali o postup, ale tento pokus se jim nevydařil. Dále potom V3SK a Fénix. No a teď už nováčci. Jsou to týmy Kamikadze a Lhotka.

Poslední jmenovaní bohužel zapomněli kdy je první HD a tak měly ostatní týmy jistotu minimálně jednoho vítezství s plným počtem bodů. Tým Kamikadze, ve kterém je většina ženského osazenstva této ligy, trošku podlehl ligové atmosféře a měl i lehce nováčkovskou smůlu. Získal jen jediné vítězství, i když ve velmi zajímavém zápase s V3SK. Právě V3SK dosáhla taktéž jediného vítězství, ale v ostatních zápasech nasbírala o dva bodíky více než Kamikadze. Hrdobci 2 si na první kolo přivezli slušnou formu, o čemž svědčí i jeden ze tří „pětistovkových“ náhozů a dva vyhrané zápasy. Dělí se tak o druhé místo. Na tom se nachází Fénix. Ten hrál vcelku vyrovnaně, až na jeden úlet, kdy si nahrál nejvyšší nához tohoto dne, ovšem bohužel zrovna proti nepřítomné Lhotce. Vítězný tým Kopoga získal tři vítězství a posledním zápasem si zajistil momentální první pozici.

Pojďme ke statistikám. Nejužitečnější hráči byli hned dva a oba z Kopogy. Zdeněk Ponížil a Karel Konečný získali oba pro svůj tým plný počet, tedy 5 bodů. V průměrech už to bylo o jiných týmech. Nejlepším hráčem se stal Jiří Kolář (V3SK), který zahrál průměr 183,2 a patří mu i nejvyšší nához 222. Druhým nejlepší byl Miroslav Kubiš (Hrdobci 2 – průměr 179,8) a na třetím postu skončil Tomáš Skoupý (V3SK). Ten zahrál průměr 166,8. Tohoto HD se zúčastnily celkem tři ženy, z toho dvě „novandy“ s týmu Kamikadze. A právě jedna z nich Veronika Dohnalová se stala nejlepší ženou kola a to s průměrem 148,6. Nejvyšší týmový nához patří Fénixu a je to na 5. ligu neskutečných 581.

Další kolo se bude konat 21.3.2018. Doufáme, že Lhotka se tentokrát dostaví, nováčci se střepou lehké nervozity a tyto týmy ještě zamíchají pořadím.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *