Mistrovství Holešova

V úterý 9.1. 2018 se konala na holešovském bowlingu jedna z větších akcí a to Mistrovství města Holešov. Tohoto turnaje se zúčastnilo 17 mužů a 2 ženy. Pro ty. kdo neznají systém tohoto turnaje: hrálo se na šest náhozů, kdy po prvních třech setech se hráči střídali na páru drah.

Konkurence byla obrovská, o čemž svědčí i značné množství „dvoustovek“. Prakticky každým setem se měnilo pořadí, a o umístění se bojovalo až do poslední chvíle. Trošku zklamáním bylo 14. místo Luby Matery, kterému se dnes moc nedařilo. Naopak velkým překvapením je 4. místo pro Michala „Bajlu“ Bojnanského, který o třetí pozici přišel až posledním náhozem. Na hráče 5. ligy je jeho průměr 186,83 velice pěkným počinem. O třetí místo Michala připravil posledním náhozem 226 Honza Šípek. Ten i díky zkušenostem, které získal ve 2. lize, zahrál průměr 189,83. Na druhém místě skončil Libor Kadlčík. Hrál sice jako na houpačce, ale ve slušných číslech, a díky nim dosáhl průměru krásných 195,33. A teď už k našemu mistrovi. Dva nejvyšší náhozy 255 a 247, po první půli průměr 242. Radek Šťasta si naprosto zaslouží tento titul, a i když v druhé části mírně polevil dosáhl závěrečného průměru 212.

Jak je již psáno v úvodu zúčastnily se také dvě ženy a to Verča Dohnalová, která byla v kategorii Public Open a zahrála průměr 110,67. Na to, že začala hrát před pár měsíci, a byl to její první větší turnaj, je to slušný výkon. Druhou ženou byla Maruška Šípková. Ta zahrála průměr 149,17 a získala tak první místo v kategorii žen.

Díky těmto i dalším dobrým výkonům tak bude mít holešovský bowling opět několik zástupců na mistrovství regionu v Tišnově. Pojďme jim držet palce, aby se někteří dostali i na mistrovství ČR a dokázali tak, že i malé město může mít velké hráče.