Tomcats porazili favorizované Kocúry o jediný bod


5a1d2017p

Dne 13.9. 2017 započala podzimní část 18. ročníku ABL u nás v Holešově a to konkrétně 5. ligou, skupinou „A“. Stejně jako na jaře hrají v každé skupině čtyři týmy. V „áčku“ jsou to Kocúři, kterým se nedařilo na jaře v bojích o postup, Tomcats, V3SK a Fénix. Systém páté ligy zůstává shodný s tím jarním. Hraje se v každém kole dvakrát každý s každým a po čtyřech kolech se skupiny opět rozdělí na boje o postup a zápasy o případné setrvání v „pětce“.

Týmu Fénix to moc nepadalo, i když hody vypadaly krásně. Prostě bowlingová smůla dovršená zápasem s Kocúry, kde Fénix nahrál třetí nejvyšší nához večera (504), ale soupeři se vytáhli úplně nejvyšším součtem. Zajímavostí kola byl tým V3SK, jehož původní členové se ze zatím nedostavili. Ale protože se dostavili podívat na úvod ligy bývalí ligový hráči, a aby ostatní týmy nehrály proti prázdné dráze, složilo se s těchto hráčů a naší bývalé kolegyňky družstvo zastupující V3SKu. K údivu snad všech přítomných se této náhradní sestavě podařilo vyhrát čtyři zápasy a dokonce porazili v odvetném zápase i Kocúry. Kocúři hráli jako na houpačce. Po výkonu, za který by se nemusela stydět ani čtvrtá nebo třetí liga, téměř pokaždé následoval ne zrovna podařený výsledek. Tomcats vyhráli úvodní tři zápasy, a i když v odvetě s V3SKou prohráli (další překvapení), tak dva získané body v posledním zápase jim zajistilo vítezství v prvním HD.
Pořadí máme po prvním hracím dnu takovéto: 1. Tomcats – 20,5 bodu (průměr – 430,5), 2. Kocúři – 19,5 bodu (průměr – 479), 3. V3SK – 17 bodů (průměr – 431,17), 4. Fénix – 3 body (406,17).

A teď již k nejlepším výkonům večera. Nejužitečnější hráče máme hned v prvním kole dva. Pavel Jež a Aleš Chudárek (oba Tomcats) získali pro svůj tým po pěti bodech. Nejvyššího průměru – 169,67, dosáhl Ondra Tomaník (Kocúři). Zároveň mu patří i nejvyšší nához – 216. Druhým nejlepším se stal Lukáš Řihák (Kocúři, průměr 162,67) a na třetí pozici skončil Radim Kohout (V3SK, průměr 162,17). Tohoto kola se zúčastnila jediná žena. Byla jí Ivča Janásová, která hrála za V3SKu a nahrála průměr 135,33. Nejvyšší týmový nához patří Kocúrům. Na pátou ligu neuvěřitelných 575.

Další kolo se díky svátku posouvá na úterý 26.9. a určitě můžeme očekávat další zajímavé zápasy.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *