Choboti porazili překvapení kola Houbák jen o půl bodu


4a1d2017p

Ve čtvrtek 14.9. proběhlo první kolo 4. ligy v Holešově. Protože Padavky postoupily do druhé ligy a Desítka prozatím ukončila ligovou kariéru, trochu se nám pozměnily postupy mezi ligami. Drým tým, který skončil v jarní části na druhém místě, postoupil do třetí ligy. Tím se uvolnila dvě místa, která zaplnily týmy Šiml (na jaře skončil na sestupové páté pozici) a Tož Tak!, který ve skupině o postup z „pětky“ obsadil třetí místo. Sestava pro podzimní část je tudíž taková: Choboti, Houbák a Šiml (jarní 4. liga) a postupující z 5. ligy Bílý Balet Otrokovice, Doktoři a Tož Tak!.

Hned úvodní zápasy napověděly, že půjde o napínavou ligu. Šiml měl sice podobnou smůlu jako Fénix v páté lize (nevyhrál ani jeden zápas), ale i tak ukázal, že je rovnoceným soupeřem. Zápas s Tož Tak! prohrál jen o dvě kuželky a to poměrem 529:531, což jsou výsledky hodné i třetí ligy. Tož Tak! měl trošku více „bowlingového štěstí“. Podařilo se mu vyhrát dva zápasy, i když ten s Bílým Baletem prohrál o jedinou kuželku. Doktoři jakoby chtěli dokázat, že i čtvrtá liga může být napínavá jako kšandy. Vyhráli tři zápasy z nichž jeden jen o čtyři kuželky. O stejný počet „kolků“ naopak prohráli hned první zápas s Bílým Baletem. Právě Bílý Balet Otrokovice byl mírným favoritem díky raketovému startu v páté lize a v klidu pohlídanému postupu. Ale tady padla kosa na kámen. V konfrontaci s týmy ze 4. ligy vyhrál „jen“ tři zápasy, a jak je psáno výše některé jen těsně. A tady přichází překvapení 1. HD. Houbák, který na jaře do posledního kola bojoval o setrvání ve 4. lize, předvedl skvělou formu i s posilou z páté ligy Mirkem Kubišem. Vyhrál stejně jako Bílý Balet a Doktoři tři zápasy a díky těsné prohře 2:3 s Choboty, mají nad nimi mírný náskok. Hvězdami tohoto večera jsou Choboti. Vyhrané čtyři zápasy, těsná prohra s Doktory a týmový průměr na hranici pětistovky. I přesto však vedou o pouhý půlbodík, což značí ještě velmi zajímavý průběh této ligy.

Po 1. HD máme toto pořadí: 1. Choboti – 16,5 bodu (průměr 496,8), 2. Houbák – 16 bodů (průměr 447,6), 3. Bílý Balet Otrokovice – 13,5 bodu (průměr 461,6), 4. Doktoři – 12 bodů (průměr 491,6), 5. Tož Tak! – 12 bodů (průměr 484,2), 6. Šiml – 5 bodů (průměr 466,2).

Hned v prvním kole máme čtyři nejužitečnější hráče: Milan krčma ml. (Doktoři), Petr Kowalczyk (Tož Tak!), a Radek Tichý s Markétou Hocmannovou z Houbáku. Tito hráči získali pro své týmy po čtyřech bodech. Nejvyššího průměru dosáhl Milan Krčma ml. (Doktoři – průměr 183,8) na druhé pozici skončil Leoš Koutný (Choboti – průměr 182,8), kterému patří i nejvyšší nához s hodnotou 222. Třetí místo obsadil Petr Kowalczyk (Tož Tak! – průměr 168,6). Nejlepší ženou se stala Jitka Vaškovičová s Chobotů s průměrem 154. Nejvyšší týmový nához nahráli Doktoři – 542.
Další kolo se stejně jako u 5. ligy „A“ posouvá kvůli svátku na středu 27.9. a věříme, že nás čeká další dávka napínavých zápasů.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *