Vítězem 3. Dante Openu se stal Patrik Kaňa


25032017

Sobota 25.3. byla dnem kdy se odehrál 3. Dante Open (devítkový turnaj jednotlivců). Hrálo se systémem 4 náhozů v základní části. Z ní postupovala nejlepší šestnáctka do čtvrtfinále. Tady se k základu připojil ještě jeden nához a po součtu postupovalo osm hráčů do semifinále. Zde se začínalo od nuly. Po jednom náhozu šli nejlepší čtyři hráči do finále, které se tktéž hrálo na „kdo z koho“.

Turnaje se zúčastnilo 26 hráčů, kdy většinu tvořili „rovináři“. Ovšem základní část byla záležitostí „točařů“. První dvě místa po základu patřila Radku Šťastovi s průměrem 256,25 a Patriku Kaňovi s průměrem 249,25. Chlapci nám zároveň předvedli krásné remízy v prvním a čtvrtém náhozu. Hvězdou základní části se stal Michal Daniš, jemuž se v posledním setu podařila PERFECT GAME a stal pro tento turnaj jediným hráčem, který zahrál 300.

Ovšem od této chvíle se nám tak trochu zbláznili rovináři. Jirka Šípek 268, Zdeňa Čejka 264. Tyto výkony pánům zajistily postup do semifinále. Po této části byl prvním nepostupujícím Tom Alán, který má takovou smůlu už několikátý turnaj. A krasojízda rovně hrajících pokračovala: Pavel Kovář 252 a znovu Zdeněk Čejka tentokrát 288. Chyběl mu jen malý kousek aby dokázal, že i rovináři mohou hrát 300. Do finále postoupili oba výše jmenovaní a k nim se připojil Jirka Šípek, který stejně jako Pavel po celý turnaj nešel pod 200. Tuto trojici doplnil jediný točař ve finále, a to Patrik Kaňa.

No a finále bylo plně pod Patrikovou taktovkou. Ukázal v čem je síla točařů a taky, že se dokáže soustředit až do úplného konce. Suveréně přejel zbylé hráče a právem si zaslouží první místo. O další dvě pozice se bojovalo až do posledního hodu a Jirka skončil o pouhopouhé dvě kuželky třetí za Pavlem Kovářem. Zdenkovi se bohužel přestalo dařit a tak se musel s pokojit se čtvrtou příčkou.

Dalším turnajem budou devítkové dvojice a ty se hrají opět v sobotu 15. dubna. Těšíme se znovu na velkou účast a krásné zápasy a hlavně skvělou zábavu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *