Baráž o 4. ligu nepřinesla překvapení


V úterý 31.1. 2017 se v Holešově konala baráž o 4. ligu. Vzhledem k ukončení holešovské kariéry týmu Tři + 1 se bojovalo o tři postupová místa. Této baráže se zúčastnili ze čtvrté ligy týmy Houbák a Choboti a z 5. ligy Hrdobci 2 a Kocůři. A protože žeranovští Kocůři jezdili pravidelně trénovat a Hrdobci 2 předvedli v posledních hracích dnech vynikající výkony, bylo jasné, že nás čekají zajímavé zápasy.

Hrálo se systémem dvakrát každý s každým a hned od úvodu Hrdobci 2 potvrdili, že ani dvouměsíční pauza nenechala stopy na jejich formě. Vyhráli první čtyři zápasy a bylo jasné, že jsou jednoznačnými adepty na postup. Zato Houbáku se ze začátku moc nedařilo a nováčci Kocůři zřejmě neudrželi hlavu v tlaku baráže a nepředvedli výkony, které se jim na treninzích daří naházet. Choboti suveréně rozdrtili své první dva soupeře a to výkony hodnýmy i 3. ligy. Nestačili pouze na Hrdobce a pořadí po první půli bylo následující: 1. Hrdobci 2 (12,5 b.) 2. Choboti (11 b.) 3. Houbák (6,5 b.) a 4. Kocůři (1 b.)

Ve druhé půli se probudil Houbák a porazil zbylé tři soupeře. Tím byly boje o postup v podstatě rozhodnuty. Choboti porazili další dva soupeře a pohlídali si postupovou pozici. Kocůrům se i nadále nedařilo. V posledním zápase sice předvedli heroický výkon a nejvyšším náhozem baráže (561 bez handicapu), ve kterém si Lukáš „Golem“ Říhák hodil osobák (245), porazili své kolegy s 5. ligy ale bohužel i přesto skončili na 4. nepostupovém místě. Konečné pořadí tedy bylo: 1. Houbák 19 b. (471,33) 2. Hrdobci 2 18 b. (446,33) 3. Choboti 16 b. (479,5) a 4. Kocůři 7 b. (449,83). Gratulujeme všem postupujícím a Kocůrům, ať se jim v další sezoně podaří opět dostat do baráže o postup.

Na závěr už jen připomínka že termíny jarní části ABL už jsou zveřejněny a pokud by někomu příliš kolidovaly s prací, aby dal zavčas vědět, a mohly se změnit. S pozdravem „Ať to padá“ do příští sezóny váš Bowling Club Holešov.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *