Finále i pro Sedoom a Kocůry

5Bhd4p2016

V úterý 1. listopadu se v Holeěšově uskutečnilo také čtvrté kolo 5. ABL „B“. I v této skupině znamenalo čtvrté kolo, že dva týmy postoupí do finálové skupiny a dva týmy si zahrají jen o celkové pořadí na 5. až 8. místě. Ve skupině A byl především o druhé místo velký boj. Skupina B měla karty více méně rozdány už před tímto kolem. Na prvním místě byl od začátku ligy tým Sedoom a druhé místo si celkem s přehledem hlídali i Kocůři. Dva nové týmy – Fénix a Káčata v této sezóně prozatím sbiraly zkušenosti a uvidíme jak je zúročí ve skupině o pořadí a v dalších ročnících. Konečné pořadí týmů je následující: 1. místo – Sedoom (97 bodů), 2. místo – Kocůři (73 bodů), 3. místo – Fénix (49 bodů) a 4. místo – Káčata (21 bodů).

Nejúspěšnějšími hráči kola se stali David Bubeník z týmu Sedoom aTomáš Marek z týmu Fénix. Oba pro své týmy uhráli celkem 5 bodů. Tomáš Marek dosáhl také nejvyššího průměru 168,60. Na druhém místě skončil Michal Bojňanský z týmu Kocůři (průměr 162,83) a na třetím místě Martin Karták z týmu Fénix (průměr 162,80). Jedinou a tudíž nejlepší ženou se stala Lucie Minaříková z týmu Fénix se ziskem jednoho bodu a průměrem 113,33. V tomto kole padly celkem tři dvoustovky – 212 zahrál Michal Bojňanský, 207 Tomáš Marek a 205 Jan Kadlec ze Sedoomu.

První ze dvou finálových kol se bude v Holešově hrát v úterý 8. listopadu. Skupina o pořadí si zahraje o týden později – 15. listopadu.