Dvojice ovládli Radek Šťasta a Marie Šípková 2


15102016

V sobotu 15.10. se v Holešově uskutečnil druhý z pravidelných sobotních turnajů. Ten první vyhrála 1. 10. Veronika Janásová – poprvé, kdy se celkovým vítězem turnaje stala žena. Dnes nastoupilo na dráhy osm dvojic, aby změřily své síly.

V první části turnaje odehrály všechny dvojice sedm zápasů systémem každý s každým. Vítězné dvojici patřily dva body, za remízu získala dvojice jeden bod a za prohru samozřejmě nula bodů. Tuto fázi turnaje nejlépe zvládla dvojice Marie Šípková a Radek Šťasta, která nenašla přemožitele a se sedmi výhrami a čtrnácti body obsadila zaslouženě první místo. Za nimi se s osmi body poskládaly tři dvojice – Andrea Kudělková s Janem Šípkem, Veronika Janásová s Jiřím Janásem a Jitka Kejřová s Pavlem Kovářem. Tato čtveřice se probojovala do společné skupiny, ze které tři nejlepší týmy postupovaly do finále turnaje. Další čtyři dvojice (Lenka Lacigová s Tomášem Lacigou, Tomáš Alán s Radimem Kohoutem, Monika Lavičková s Radkem Hanouskem a Markéta Hochmannová s Lubomírem Materou) vytvořili druhou skupinu, ze které však do finále postupoval pouze vítěz.

V těchto skupinách dvojice odehrály opět tři zápasy každý s každým. V té horší skupině dominovala dvojice Radek Hanousek a Monika Lavičková a se šesti body si zajistila účast ve finále. V lepší skupině zvítězil Jiří Janás s Veronikou Janásovou, na druhém místě skončil Radek Šťasta s Marií Šípkovou a jako třetí do finále postoupil i Pavel Kovář s Jitkou Kejřovou. Nepostoupil Jan Šípek s Andreou Kudělkovou, protože především Honzovi se poněkud vytratila jeho bowlingová muška.

V prvním semifinále si Jiří Janás a Veronika Janásová hladce poradili s Radkem Hanouskem a Monikou Lavičkovou. Druhé semifinále bylo o něco napínavější – nedařilo se ani jedné dvojici, ale těmi šťastnějšími byli nakonec Radek Šťasta a Marie Šípková. Ti ve finále turnaje předvedli nához 211, díky čemuž se stali celkovými vítězi turnaje. Na druhém místě tedy skončil Jiří Janás s Veronikou Janásovou a třetí místo nakonec vybojoval Pavel Kovář s Jitkou Kejřovou.

Další turnaj je naplánovaný na 29. 10. a půjde o turnaj jednotlivců.


Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 zamyšlení nad “Dvojice ovládli Radek Šťasta a Marie Šípková