Letní bowlingová liga Holešov


Vážení přátelé, pomalu se nám blíží červenec, a proto je nejvyšší čas podat vám informace o Letní bowlingové lize, která bude přes léto probíhat na bowlingu v Holešově. Všichni bowlingoví nadšenci, amatérští bowleři nebo koulející nováčci proto prosíme, věnujte chvíli těmto informacím a přijďte nás v létě navštívit.

Termín konání Letní bowlingové ligy: 1. 7. – 31. 8. 2016

Struktura: základní část formou tabulky s průměry od nejlepšího po nejhorší + finančně dotovaný finálový turnaj na konci ligy

Kategorie: Profíci (hráči, kteří hrají ABL, turnaje ČBA apod.), Amatéři (veřejnost)

Pravidla: Jako jeden soutěžní výkon se počítá součet šesti po sobě odehraných her (setů). Hráč musí nahlásit obsluze bowlingu, že hodlá hrát bowlingovou ligu před započetím prvního soutěžního setu (např. přijdete na bowling, odehrajete jednu hru, poté se rozhodnete, že chcete hrát Letní bowlingovou ligu, nahlásíte to obsluze a následně musíte odehrát šest her. Nahrajete 158, 162, 122, 148, 201, 132. Do ligy se vám započítá součet 923). Pro kvalifikaci do finálového turnaje musíte mít odehrány alespoň tři soutěžní výkony (např. 923, 988, 956). Po odehrání tří soutěžních výkonů lze v lize pokračovat dále. Těm, kteří budou mít odehráné více než tři hry se budou počítat tři nejlepší hry (např. z výkonů 923, 988, 956, 962, 1011 se započítají výkony 1011, 988 a 962). O nasazení do finálového turnaje rozhoduje průměr těchto tří soutěžních kol.

Cena: 150 Kč/hod. Počítejte však s tím, že především o víkendu večer má před ligou přednost veřejnost. Jde především o to, abychom jedním člověkem hrajícím ligu nezablokovali dráhu pro rodiny a skupiny veřejnosti. Konkrétní případy samozřejmě budeme řešit na místě.

Postup do finálového turnaje: Počet postupujících hráčů závisí na počtu přihlášených. V kategorii Profíci počítáme s postupem pro 12 až 24 hráčů s finanční odměnou pro prvních 5. Pokud bude malý zájem v kategorii Amatéři, odměníme první tři hráče v základní části. Pokud bude zájem vyšší, uspořádáme turnaj i pro tuto kategorii.

Poznámka: Bowlingové turnaje pořádáme již nějakou dobu, ale v poslední době se nám příliš nedaří nalákat nové hráče z řad veřejnosti. Proto apelujeme hlavně na vás, kteří byste se chtěli zůčastnit, ale bojíte se, že bowlingoví hráči jsou nějaká uzavřená skupina, která mezi sebe nikoho nepustí. Naopak budeme rádi za každého nového hráče a jde nám především o to, abyste se bavili. I proto jsme vytvořili kategorii Amatéři, kde se nepotkáte s těmi nejlepšími a každý z vás tak bude mít šanci na úspěch.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *