Výslekdy Mistrovství regionu


Jak je již zvykem v poslední době na Mistrovství regionu střední a jižní Moravy, opět měl vrchol ABL jednotlivců hojnou účast, čili plný dům. O tituly Mistra regionu ABL jednotlivců se v Xbowlingu Tišnov sešlo v neděli 12.6.2016 27 mužů a 9 žen a hrálo se nejen o pocty nejvyšší, ale i o postupy na Mistrovství republiky ABL do Chomutova. Celkem se tentokrát hrálo o 10 postupových míst u mužů a 2 postupová místa u žen.

Již v kvalifikaci se rodilo obrovské a příjemné překvapení celého turnaje. Lukáš Petrák dokázal zahrát na 4 hry vynikajících 879 bodů a suverénně tak vládl celému startovnímu poli. Postup do play-off si zajistila většina spolufavoritů mistrovství a pořadí TOP šestky vypadalo následovně. 2. Luba Navrátil ml. (809 bodů), 3. Pavel Homola (806 bodů), 4. David Klein 800 bodů), 5. Luba Matera (763 bodů) a 6. Lukáš Chytil (748 bodů). V ženách byla kvalifikace o hodně vyrovnanější a nejlépe se s ní vypořádala Lenka Zvěřinová (700 bodů) a za ní se děvčata TOP šestky seskládala takto. 2. Tína Köglerová (685 bodů), 3. Eva Růžíčková (681 bodů), 4. Maritna Hasníková (677 bodů), 5. Andrea Kudělková (673 bodů) a 6. Boženka Pankivová (664 bodů).

Play-off, to je již jiná soutěž, kde rozhoduje nejen kvalita hráče. Na řadu přichází zkušenosti, a co si budeme povídat i paní Štěstěna musí být nakloněna. A dáme přednost dámám. Ve čtvrtfinále ukončila svou pouť 4. po kvalifikaci Martina Hasníková, kterou vyřadila Andrea Kudělková (484:464). Ostatní nejlepší děvčata po kvalifikaci se pak sešla v semifinále. V prvním semifinále porazila Lenka Zvěřinová Andreu Kudělkovou 353:318 a v druhém semifinále Eva Růžičková Tínu Köglerovou 387:369. Ve finále pak slavila úspěch dnes celkově opravdu nejlépe hrající Eva Růžičková, když přehrála Lenku Zvěřinovou 392:333 a po třech letech se tek může radovat z titulu Mistra regionu ABL. Pro Lenku je to během posledních čtyř mistrovství již třetí 2. místo. Obě finalistky si tak zajistily i účast na Mistrovství ABL v Chomutově. Celkově na 3. místě pak skončila Tína Koglerová a na 4. místě Andrea Kudělková.

A jdeme na pány. Již v osmifinále z první osmičky nasazených ztroskotali na svých soupeřích hned čtyři hráči. Pavel Homola nestačil na Petra Koláčka (488:509), Luba Matera prohrál s Petrem Černohousem (398:643), Radek Šťasta marně stíhal v kvaldě se trápícího Michala Richtera (581:681) a zápas o postup prohrál i Franta Mlčák s Petrem Roubalíkem (538:623). Lídr kvalifikace Lukáš Petrák dál pokračoval ve výborném výkonu a bez problémů postoupil. Osmička nejlepších hráčů si postupem zajistila zároveň jízdenky do Chomutova. I čtvrtfinále mělo své favority na postup. Tady však skončil sen o bedně pro Lukáše Petráka, který po boji prohrál s Petrem Roubalíkem ((514:576). Zbylá trojice favorizovaných hráčů potvrdila své postupy. David Klein přehrál Petra Černohouse (697:511), Lukáš Chytil Petra Koláčka (603:582) a Michal Richter dnes výborně hrajícího Lubu Navrátila ml. (624:557). V prvním semifinále na sebe narazili David Klein a Petr Roubalík a byla to repríza loňského finále. Jenže tentokrát s opačným výsledkem. Do finále postoupil po nejlepším zápase obou hráčů celého dne Petr Roubalík výsledkem 459:418. Druhou semifinálovou dvojici tvořili Lukáš Chytil a Michal Richter. Lukáš hrál celé play-off výborně a hned v první hře si vytvořil náskok, který již nepustil a postoupil výsledkem 427:348. Ve finále se tak potkali dvě věkové generace hráčů a mládí slavilo zasloužený úspěch. Lukáš pokračoval ve výborné hře a po výsledku 428:379 tak získal svůj první titul Mistra regionu ABL. Petr po neúčasti v lednu pak dokázal obhájit loňské druhé místo. Celkově na 3. místě pak skončil David Klein a na 4. místě Michal Richter.

Celý turnaj provázela fantastická atmosféra a za to patří dík všem hráčům a fanouškům. Gratulujeme vítězům a všem postupujícím na Mistrovství republiky ABL do Chomutova. Budeme Vám všem držet pěsti, ať Vám to tam padá.

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *