Drým tým ustál tlak a vítězí v 4. lize Holešov

4abl6hd

Ve čtvrtek 19. 5. 2016 v Holešově skončila také 4. ABL. Před posledním kolem byly karty více méně rozdány, ale jak jsme z bowlingu zvyklí, čas od času dojde k překvapení a nikdy není nic jistého. Nejveští otázkou posledního kola bylo, zda se Drým tým udrží na první příčce. Jeho prohra 1:4 s Kopogou dávala reálné šance týmu Štamgasti, který byl v té době na druhém místě. Vzájemný zápas těchto týmů však Drým tým zvládl na výbornou a tak se mohl podruhé radovat z ligového vítězství. Ani žádných výrazných změn jsme se nedočkali, pouze Kopoga dokázala opustit poslední místo tabulky a posunout se před tým Houbák.

Konečné pořadí týmů je tedy následující: 1. místo – Drým tým (105,5 bodu), 2. místo – Štamgasti (94 bodů), 3. místo – U mě dobrý (83 bodů), 4. místo – Choboti (67 bodů), 5. místo – Kopoga (51 bodů) a 6. místo – Houbák (49,5 bodu).

Nejúspěšnějším hráčem celé ligy se stal Tomáš Laciga z Drým týmu se ziskem 27 bodů z celkových 30ti možných. Na druhém místě s velkým odstupem skončil Jaroslav Večerka (19,5 bodu) a na třetím místě Jan Schmiedt (19 bodů), oba z týmu Štamgasti. Stejně skončil i boj v kategorii průměrů. Na prvním místě skončil Tomáš Laciga (průměr 188,23), na druhém místě Jaroslav Večerka (průměr 173,80) a na třetím místě Jan Schmiedt (průměr 172,12). Rodina Lacigova opět nezůstala pozadu ani v kategorii žen, když nejvíce bodů posbírala Lenka Lacigová (celkem 16) a dosáhla i nejvyššího ženského průměru 158,00. Na druhém místě skončila Markéta Hochmannová z Houbáku (průměr 140,67) a na třetím místě Jitka Vaškovičová z Chobotů (průměr 140,10). Nejvyššího náhozu dosáhl Ladislav Lamač (Drým tým) výkonem 244. Drým tým také zaznamenal nejvyšší týmový nához 605.

Škoda, že Drým tým nemá ambice postoupit do vyšší ligy a tak si baráž o třetí ligu zahrají Štamgasti a U mě dobrý ve čtvrtek 2. 6. od 19:00. Na Kopogu a Houbák čeká baráž o čtvrtou ligu, která je naplánovaná na pondělí 30. 5. od 18:00.