Další úspěch pro favority turnaje


30042016

V sobotu 30. 4. 2016 se na bowlingu v Holešově uskutečnil další z pravidelných sobotních turnajů. Tentokrát se jednalo o devítkový turnaj jednotlivců. Po delší době se sešel větší počet hráčů (za což všem patří velký dík) a turnaj byl tak velmi zajímavý a napínavý. Do posledního finálového kola nebylo jasné, kdo se nakonec stane vítězem. O tom ale později.

Turnaj začínal jako vždy základní částí, ve které dvacet dva hráčů odehrálo čtyři kola a první šestnáctka postupovala do dalších bojů o titul. Snad poprvé za dobu pořádání turnajů se stalo, že v základní části vytřela všem zrak žena. Lenka Lacigová nenašla mezi hráči konkurenci a s průměrem 233,25 s náskokem obsadila první místo. Druhý skončil Zdeněk Čejka s průměrem 225,50 a třetí místo obsadil Jiří Janás s průměrem 223,00. Dále postupovali taky staří známí v podání Veroniky Janásové, Tomáše Lacigy, Jiřího Křižana, Tomáše Alána, Jiřího Šípka, Radka Tichého, Lubomíra Matery, Markéty Hochmannové, Michala Daniše a Radka Hanouska. Kromě nich se do dalších bojů dostalo několik nováčků – Vladimír Brichta z pátého místa, Jan Konečný z osmého místa a Rostislav Píka z místa dvanáctého.

V druhé části turnaje už se Lence Lacigové tolik nedařilo a skončila tak na celkovém 13. místě, ale i tak sklidila od hráčů velký potlesk za to, co předvedla v základní části. Po dvou kolech nástavby postupovala osmička hráčů do „semifinále“ turnaje. Mezi nimi nachyběli favoríté jako například Jiří Janás, Tomáš Laciga, Lubomír Matera. Nejlepší z nováčků – Jan Konečný obsadil pěkné osmé místo.

Zmíněné favority doplnil ve finále ještě Radek Tichý a právě tito čtyři hráči si to rozdali o celkové vítězství. Před finálovým kolem měl nejlepší pozici Lubomír Matera s náskokem zhruba třiceti bodů před Tomášem Lacigou a Jiřím Janásem. Finálové kolo se mu však vůbec nevydařilo a skončil tak na bramborovém čtvrtém místě. Svou nejlepší hru naopak předvedl Radek Tichý a dokázal se tak vyhopnout na celkové 2. místo. Vítězství v turnaji si odnesl Jiří Janás, který předvedl stabilní výkony v průběhu celého turnaje a ani ve finále nenechal nic náhodě. Na třetím místě tak skončil Tomáš Laciga.

Poslední turnaj v sezóně 2015/16 se v Holešově uskuteční 14. 5. a půjde o turnaj jednotlivců. Za týden po tomto turnaji sezónu zakončíme turnajem Master.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *