Hráči ze Zlína ovládli turnaj Low Game


2lowGameHeader2016

V komorní sestavě jedenácti lidí se v Holešově 16. 3. 2016 uskutečnil další z řady sobotních turnajů. Tentokrát se jednalo o Low Game, tedy turnaj, kdy není cílem dosáhnout co nejvyššího skóre, ale naopak co nejnižšího. Není možné samozřejmě házet koule jenom do žlábku, každým hodem je třeba srazit minimálně jednu kuželku.

Turnaj byl rozdělen na základní část a pro osm nejlepších následovalo play-off. V základní části turnaje se nejlépe dařilo Jiřímu Janásovi, který dosáhl průměru 80,40 s nejnižším náhozem 72. Na druhém až třetím dělením místě skončil Pavel Kovář a Jiří Šípek (oba průměr 83,60). Tuto trojici v play-off doplnil Petr Hasala, Radek Šťasta, Marie Šípková a po předkole play-off také Veronika Janásová a Michal Daniš. Nejnižší nához základní části zaznamenal Radek Tichý a měl hodnotu 66 bodů.

Čtvrtfinále play-off se hrálo na součet dvou her a postup do semifinále si postupně zajistil Jiří Janás, Petr Hasala, Jiří Šípek a Pavel Kovář. Nejzajímavější byl souboj Pavla Kováře s Veronikou Janásovou, který nakonec skončil se skóre 190:193. V semifinále předvedl Petr Hasala nejnižší nához celého turnaje – 58 bodů a poslal tak Jiřího Janáse do boje o třetí místo. Pavel Kovář opět těsně postoupil do finále přes Jiřího Šípka s výsledkem 75:81.

Jak finále, tak zápas o třetí místo byl velmi vyrovnaný. Jiří Janás nakonec porazil Jiřího Šípka o pět kuželek poměrem 68:73. Ve finále dokonce rozhodl až úplně poslední hod o tom, že vítězem turnaje se stal Petr Hasala, který o dvě kuželky porazil Pavla Kováře.

Další turnaj je v Holešově naplánovaný na 2. 4. a tentokrát půjde o klasický turnaj jednotlivců.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *