Berušky vlétly jako uragán do 3. ligy Holešov


3abl1hd

3. 3. 2016 se v Holešově uskutečnilo první kolo 3. ABL. Od minulého ročníku nás na startu této ligy čekalo několik změn. Po neúspěchu týmu Štamgasti v baráži se na jeho místo pro tento ročník dostal z nižší ligy tým ZERO. Navíc se tak trochu rozpadl tým Lachtani a tak poslední člen tohoto týmu sehnal nové hráče a společně se přejmenovali na tým Desítka. Paradoxně tímto krokem vzniklo družstvo daleko silnější, než byli původní Lachtani.

O vyrovnanosti ligy jsme se přesvědčili hned po několika úvodních zápasech a doplatila na to především Desítka. Naprosto dechberoucí byl například jejich zápas s Beruškami, který skončil se skóre 589:589 a o vítězství Berušek rozhodl pouze handicap Veroniky Janásové (Berušky tak měly celkový součet 597). I další zápas Desítky se pohyboval ve vysokých číslech a i tentokrát Desítka nestačila na Berum Team a prohrála 549:561. Dařilo se také Padavkám, které byly po polovině kola na prvním místě. V dalších zápasech však zabraly Berušky a jejich další tři vysoké vítězství rozhodly o tom, že čelo tabulky vypadá tak, jak jsme na něj zvyklí z několika předešlých ročníků. 1. místo – Berušky (20 bodů), 2. místo – Tři+1 (16 bodů), 3. místo – Desítka (11,5 bodu), 4. místo – Barum Team (10,5 bodu), 5. místo – Padavky (9 bodů) a 6. místo – ZERO (8 bodů).

Nejužitečnějším hráčem kola se stal Jiří Šípek z Padavek, který dokázal v takto nabité lize zvítězit ve všech pěti zápasech. Mezi ženami byla nejlepší Andrea Kudělková, která si připsala body čtyři a dosáhla průměru 177,80. Mužské statistiky průměrů jednoznačně ovládl Jiří Janás z Berušek s neuvěřitelným průměrem 208,75. Za ním skončil na druhém místě Jiří Šípek (průměr 194,40) a na třetím místě Pavel Kovář z Berušek (průměr 183,25). Jiří Janás se také postaral o nejvyšší výkon hracího dne s hodnotou 237 bodů. 597 v podání Berušek byl nakonec také nejvyšší nához kola.

Druhý hrací den třetí ligy je na plánu 17. 3. 2016.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *