V čele 5. ligy Holešov je nováček ABL – Kocůři


5abl1hd

Po zimní přestávce v Holešově v úterý 1. 3. 2016 odstartoval již 17. ročník ABL. Konkrétně se zde konalo 1. kolo 5. ligy. Kromě již známých týmů Šiml, Hrdobci 2, Sedoom a Southwork doznala liga také pár změn. Tým Kilo navíc obměnil sestavu a přejmenoval se na DuZáDo a stejně tak Minikr vyměnil jednoho člena a přejmenoval se na 2ZEMÁCI. Přibyl také jeden nový tým – Kocůři. Vznikla tak skupina sedmi týmů, pro které musel být sestaven nový systém soutěže (kvůli omezení čtyř drah na Holešovském bowlingu). Každý hrací den bude hrát pouze šest týmů, přičemž jeden z týmů bude vždy stát. Díky tomu budou mít všechny týmy po sedmi kolech odehraný stejný počet zápasů.

První hrací den (bez přítomnosti týmu Southwork) byl velice vyrovnaný. Od začátku hraícho dne se do vedení dostal tým Sedoom, který vyhrál první tři zápasy. Poté se však situace otočila a jeho další dvě vysoké prohry daly šanci ostatním týmům. Tu nejlépe využili nováčci Kocůři, kteří se i díky šťastné výhře nad týmem DuZáDo stali vítězi prvního kola před druhým Sedoomem. Rozestupy ostatních týmů jsou však minimální a ještě uvidíme, jak do soutěže vstoupí Southwork. Pořadí týmů po prnvím hracím dnu je následující: 1. místo – Kocůři (16 bodů), 2. místo – Sedoom (14 bodů), 3. místo – Šiml (13 bodů), 4. místo – Hrdobci 2 (13 bodů), 5. místo – DuZáDo (12 bodů), 6. místo – 2ZEMÁCI (7 bodů) a 7. místo – Southwork (0 bodů).

Nejužitečnějším hráčem se stal Michal Bojňanský (Kocůři), který pro svůj tým dokázal uhrát celkem 4 body. Nejvyššího průměru dosáhl Jiří Čermák ml. z týmu Šiml (průměr 162,40), který uhrál také nejvyšší nához hracího dne – 235 bodů. Na druhém místě v kategorii průměrů se umístil Miroslav Kubiš z Hrdobců 2 (průmer 161,20) a na třetím místě Jan Kadlec ze Sedoomu (průměr 155,80). Z žen byla nejlepší Marie Šípková z týmu Šiml, když uhrála celkem 3 body a dosáhla průměru 150,20. Nejvyšší týmový nához 515 předvedl Sedoom (a to dokonce dvakrát).

Druhé kolo 5. ABL se v Holešově uskuteční 15. 3. 2016 a tentokrát nebude hrát tým Sedoom.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *