Netradiční dvojice vítězem turnaje


3lebowskiHeader2016

Turnajová sezóna 2015/2016 v Holešově pokračovala v sobotu 27. 2. 2016 devítkovým turnajem dovjic – 3. Open Jeffa Lebowského. Do turnaje se přihlásil plný počet dvanácti dvojic, i když nakonec se dostavilo dvojic pouze jedenáct – po Masopustových opět ani vidu, ani slechu (jak jsme si ostatně již zvykli). I tak byly všechny dvojice rozděleny do dvou skupin, ve kterých odehráli zápasy systémem každý s každým, přičemž první tři postupovaly do finálové skupiny.

Ve skupině A nebylo po odehrání základní části co řešit. První místo si zajistila dvojice Lukáš Chytil a Radek Hanousek, která zvítězila ve všech zápasech a získala tak 10 bodů. Na druhém místě skončil Radek Šťasta a Jan Šípek, kteří získali o dva body méně a o další dva body za nimi skončil Miroslav Večeřa a Petr Hasala. Na Janásovi, Lacigovi a Čermákovi tak zůstala pouze skupina poražených.

Ve skupině B byla situace o něco zamotanější. Osmi bodů dosáhla dvojice Jiří Šípek a Marie Šípková a také Radek Tichý s Markétou Hochmannovou. Se šesti body na třetím míste skončil Michal Daniš s Tomášem Alánem, kteří měli v součtu o pouhých šest kuželek více než Pavel Kovář s Janou Bělohlávkovou. Z pátého místa pak do skupiny poražených putoval Petr Osokin a Petra Osokinová Janásová.

Z finálové skupiny postupovaly čtyři dvojice do závěrečného play-off. Tuto skupinu ovládl Radek Šťasta s Janem Šípkem, kteří dosáhli osmi bodů a průměru 249,67. S osmi body ale nižším průměrem na druhém místě skončil Radek Tichý s Markétou Hochmannovou. Do finále postoupil také Lukáš Chytil s Radkem Hanouskem ze třetího místa a Miroslav Večeřa s Petrem Hasalou z místa čtvrtého.

V semifinále zvítězil Radek Šťasta s Janem Šípkem a také Lukáš Chytil s Radkem Hanouskem a narazili tak na sebe znou ve finále. To skončilo poměrem 1:1 na zápasy a tak následoval roll-off. Po úvodních nedohozech a strajcích v druhém frejmu nakonec rozhodl split Radka Šťasty o tom, že vítězi celého turnaje se nakonec stala dvojice Lukáš Chytil s Radkem Hanouskem. Boj o třetí místo nakonec lépe vyšel Miroslavu Večeřovi a Petru Hasalovi.

Další turnaj je naplánován na 12. 3. 2016 a půjde o Low Game.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *