Radek Šťasta vítězem 3. Dante Open


3danteHeader2016

V sobotu 13. 2. 2016 se v Holešově uskutečnil 3. Dante Open – devítkový turnaj jednotlivců. Do turnaje se přihlásilo celkem 24 hráčů, kteří bojovali o 100 bodů do žebříčku pro sezónu 2015/2016. V základní části turnaje odehráli hráči čtyři kola a prvních 16 posutpovalo do dalších bojů o celkové vítězství. Tuto fázi turnaje zvládl nejlépe Tomáš Laciga s průměrem 232,50. Na druhém místě skončil v základní části Petr Hasala (průměr 231,25) a na třetím místě Jiří Janás (průměr 229,75). Ten navíc předvedl nejvyšší nához celého turnaje s hodnotou 278 bodů. Mimo těchto tří hráčů postoupili dále také Radek Šťasta, Pavel Kovář, Radek Hanousek, Michal Daniš, Lubomír Matera, Vladimír Vaškovič, Vít Hasník, Michal Ambruz, Petra Osokinová Janásová, Veronika Janásová, Patrik Kaňa, Lukáš Chytil a Radek Tichý.

Po základní části turnaje následovalo čtvrtfinále, ze kterého postupovalo prvních osm hráčů po dvou kolech. Radek Tichý, který postupoval až jako poslední, předvedl náhozy 248 a 252 a s náskokem dvanácti kuželek na Radka Šťastu (230, 258) čtvrtfinále ovládl. Na třetím místě skončil Lubomír Matera (191, 245). Tuto trojici v semifinále doplnil Michal Daniš, Patrik Kaňa, Tomáš Laciga, Petr Hasala a Vít Hasník.

Po dalším jednom semifinálovém kole se do čela turnaje dostal Radek Šťasta náhozem 265. Před posledním finálovým kolem si vytvořil náskok 41 bodů na druhého Radka Tichého. Třetí Michal Daniš ztrácel na druhé místo 56 bodů. Jako čtvrtý se do finále probojoval Patrik Kaňa. Nejlepší finálové kolo předvedl Radek Šťasta, který si tak pojistil celkové vítězství v turnaji. Radku Tichému se finálové kolo nevydařilo. Naopak Michal Daniš zabojoval a díky tomu se posunul na celkové druhé místo a odsunul tím Radka Tichého na místo třetí.

Na devítkové vlně zůstaneme ještě následující turnaj, který se uskuteční 27. 2. 2016 a tentokrát půjde o devítkový turnaj dvojic.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *