Výsledky Low Game a turnaje dvojic


Na bowlingu v Holešově se před nedávnem konaly dva turnaje o kterých jsme doposud neinformovali na našich stránkách. Tím prvním byl 1. Low Game Open, který se konal 24. 10. 2015. Jak je i z názvu turnaje zřejmé, jednalo se o soutěž, která byla hrána systémem low game. To znamená, že je třeba nahrát co nejnižší skóre, ale zároveň hráč nesmí hodit kouli do žlábku. V takovém případě je mu automaticky započítán strike nebo spare. Takový turnaj se v Holešově hrál vůbec poprvé, ale díky atmosféře, který turnaj měl, určitě ne naposledy.

Základní část se nejlépe vydařila Petru Hasalovi a Jiřímu Janásovi, kteří měli po pěti kolech shodný výsledek 383 bodů (průměr 76,60). Na třetím místě skončil Pavel Kovář s výkonem 398 (průměr 79,60). Kromě této trojice se do finále turnaje probojoval také Radek Tichý, Vít Hasník, Jiří Čermák starší, Zdeněk Čejka a Radek Šťasta. Na osmé místo stačil výkon 471 (průměr 94,20) a nejnižší nához základní části měl hodnotu 63 v podání Petra Hasaly.

V semifinále začaly padat ještě nižší náhozy. Padl také nejnižší nához celého turnaje, který měl na svědomí Vít Hasník a který měl hodnotu 55 bodů. Favorité ze základní části více méně obhájili své pozice, když z prvního místa postupoval Jiří Janás (průměr 61,00), z druhého místa Vít Hasník (průměr 68,50), ze třetího místa Petr Hasala (průměr 69,00) a jako poslední Pavel Kovář (průměr 73,00).

Ve finále z boje o titul jako první vypadl Petr Hasala, na třetím místě skončil Jiří Janás a Vít Hasník s Pavlem Kovářem si to v posledním kole rozdali o celkové vítězství. Napínavější zápas jsme si asi přát nemohli. Oba dva hráči hráli výborně a po každém hodu měli od sebe minimální rozestup. Klíčový moment nastal až v desátém frejmu, kdy Vít Hasník shodil jak prvním, tak druhým hodem jednu kuželku, vyrovnal tím svůj nejnižší nához 55 a stal se zaslouženým vítězem.

Druhým turnajem, který se konal 14. 11. 2015, byl 2. Open Jeffa Lebowského. Jednalo se o devítkový turnaj dvojic. Již tradičně bylo 12 dvojic rozděleno do dvou skupin po šesti a z každé skupiny vždy první tři dvojice postupovaly do další části turnaje.

V první skupině se po odehraných vzájemných zápasech na prvním místě umístil Radim Šarman a Lubomír Mlýnek – předchozí vítězové turnaje dvojic. Druzí v této skupině skončili Miroslav Večeřa s Petrem Hasalou a jako třetí skončila dvojice Michal Daniš a Tomáš Alán. Druhá skupina byla o něco vyrovnanější. Na prvním místě skončil Radek Hanousek s Monikou Lavičkovou s osmi body. Další tři dvojice získaly shodný počet 6ti bodů a o postupujících tak rozhodoval až průměr. Ten měli nejvyšší Jiří Šípek s Marií Šípkovou, kteří postoupili z druhého místa. Těchto pět týmů doplnila dvojice Radek Šťasta a Patrik Kaňa, kteří měli vyšší průměr než Pavel Kovář s Evou Kovářovou a umístili se tak ve druhé skupině na třetím místě.

V semifinálové skupině se začalo dařit poslední zmíněné dvojici – Radku Šťastovi a Patriku Kaňovi, kteří zvítězili ve všech zápasech semifinále a obsadili první místo ve skupině. Šest bodů, ale nižšího průměru dosáhly také další tři dvojice. Byli to Jiří Šípek s Marií Šípkovou, Michal Daniš s Tomášem Alánem a Radek Hanousek s Monikou Lavičkovou. A právě tato čtveřice postupovala do finálového play-off.

V prvním kole si Radek Šťasta s Patrikem Kaňou poradili s Radkem Hanouskem a Monikou Lavičkovou poměrem 2:0 na zápasy. Stejným poměrem zvítězil i Jiří Šípek s Marií Šípkovou nad Michalem s Tomášem. Jak boj o třetí místo, tak boj o celkové vítězství rozhodoval až roll-off po remízách 1:1. Třetí místo nakonec obsadila dvojice Michal Daniš s Tomášem Alánem a s velkým štěstím se ve finálovém roll-off mohli z vítězství radovat Radek Šťasta s Patrikem Kaňou. Jiří Šípek s Marií Šípkovou tak skončili na místě druhém.

Poslední turnaj v roce 2015 se uskuteční 28.11. a půjde o devítkový turnaj jednotlivců.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *